XIX DZM Podsumowanie

XIX Dni Ziemi Mikstackiej już za nami.

Czy były udane? To już ocenić powinni uczestnicy. Właściwie wszystko zostało napisane w „Czasie Ostrzeszowskim”.

Były występy naszych młodych artystów, świetny pokaz dali również tancerze z Ostrowa, niezapomniany koncert zagrali Czesi no i oczywiście młoda, natchniona Iga Krefft. Ale nawet najwytrwalszy redaktor nie był w stanie być na imprezie, jak się potocznie mówi, „od deski do deski”(choć Panu Juszczakowi wytrwałości nie brakowało, zważywszy na rzęsisty deszcz ).

Trzeba jeszcze nadmienić, iż po dziesiątej wieczorem przy wygaszonym świetle, w strugach deszczu odbył się pokaz „Tańczących fontann” Widzowie mogli podziwiać spektakl splatających się w powietrzu strumieni wodnych podświetlanych feeriami przeróżnych barw przy dźwiękach muzyki.

Warto wspomnieć o sportowych zmaganiach, które odbyły się w sobotę.

W turniejach piłki siatkowej i nożnej wzięło udział grubo ponad stu uczestników, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dobrze wiedzieć, że sport nadal przyciąga wielu młodych ludzi – i to nie tylko chłopców. Miła atmosfera, zdrowe współzawodnictwo i coś dla zregenerowania nadwątlonych sił – kiełbaska z grilla – to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. A do tego – możliwość odebrania trofeum z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat, który specjalnie w tym celu odwiedził stadion sportowy.

 

No i na koniec WIELKIE PODZIĘKOWANIE dla przewodniczącego Samorządu Mikstatu – p. Pawła Szóstaka i Gminy Przygodzice za wypożyczenie namiotu, bez którego imprezy by po prostu nie było.

Zdjęcia z XIX DZM są dostępne w Galerii po prawej stronie lub pod poniższymi linkami:

Dzień Pierwszy

Dzień Drugi

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This