Wigilia Stowarzyszenia RAZEM

     W dniu 12 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mikstacie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyły osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Razem”  w Mikstacie oraz zaproszeni goście w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat Pana Henryka Zielińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Łukasza Dybula, proboszcza mikstackiej parafii Ks. Kanonika Krzysztofa Ordziniaka, radnej miejskiej i zarazem przedstawicielki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Urszuli Mikołajczyk – Machoł.

Spotkanie rozpoczął   Pan Romuald Monieta – przewodniczący stowarzyszenia, następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po oficjalnym powitaniu uczestnicy spotkania mogli obejrzeć zabawne przedstawienie teatralne w wykonaniu kabaretu BZIK SHOW, które wprowadziło wszystkich w dobry, ciepły i serdeczny nastrój. Po wspólnym obejrzeniu przedstawienia i odmówieniu krótkiej modlitwy, zainicjowanej przez ks. Krzysztofa Ordziniaka, uczestnicy spotkania, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło też tradycyjnych wigilijnych potraw. Na zakończenie uroczystości  przybył św. Mikołaj i wręczył przybyłym  prezenty.

Warto dodać, że stowarzyszenie działa w oparciu o własne składki i środki finansowe pochodzące z darowizn. Członkowie stowarzyszenia pragną podziękować Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie za coroczne wsparcie ich działań.

Dzięki ludziom dobrej woli grudniowa zwyczajna sobota stała się ciepłym, świątecznym dniem, pozwalającym poczuć magię nadchodzących świąt.

 

                                                                                                                    W.Ś.

 

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This