Wigilia Stowarzyszenia RAZEM

     W dniu 12 grudnia 2015 r. w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mikstacie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyły osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Razem”  w Mikstacie oraz zaproszeni goście w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat Pana Henryka Zielińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Łukasza Dybula, proboszcza mikstackiej parafii Ks. Kanonika Krzysztofa Ordziniaka, radnej miejskiej i zarazem przedstawicielki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Urszuli Mikołajczyk – Machoł.

Spotkanie rozpoczął   Pan Romuald Monieta – przewodniczący stowarzyszenia, następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po oficjalnym powitaniu uczestnicy spotkania mogli obejrzeć zabawne przedstawienie teatralne w wykonaniu kabaretu BZIK SHOW, które wprowadziło wszystkich w dobry, ciepły i serdeczny nastrój. Po wspólnym obejrzeniu przedstawienia i odmówieniu krótkiej modlitwy, zainicjowanej przez ks. Krzysztofa Ordziniaka, uczestnicy spotkania, łamiąc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia. Nie zabrakło też tradycyjnych wigilijnych potraw. Na zakończenie uroczystości  przybył św. Mikołaj i wręczył przybyłym  prezenty.

Warto dodać, że stowarzyszenie działa w oparciu o własne składki i środki finansowe pochodzące z darowizn. Członkowie stowarzyszenia pragną podziękować Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie za coroczne wsparcie ich działań.

Dzięki ludziom dobrej woli grudniowa zwyczajna sobota stała się ciepłym, świątecznym dniem, pozwalającym poczuć magię nadchodzących świąt.

 

                                                                                                                    W.Ś.

 

Może Ci się również spodoba