WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W MIKSTACIE

Tak dużej frekwencji na turnieju piłkarskim na Orliku w Mikstacie chyba jeszcze nie było. Do turniejowych rozgrywek, które miały miejsce 10 lipca, przystąpiło 14 drużyn z trzech krajów zamieszkujących dwa kontynenty, a mianowicie z Polski, Mołdawii i Indonezji.

Trzeba podkreślić, że na boisku gracze zachowywali się fair play, ważne oczywiście było zwycięstwo, ale nie za wszelką cenę. Dużą sympatię zjednali sobie zawodnicy z Indonezji, którzy pokazali, że nie tylko umieją grać w nogę, ale też ich kibice, których trzeba przyznać nie brakowało znakomicie dopingowali swój zespół.

Po długich, bo po ponad pięciogodzinnych zmaganiach (rozgrywki były toczone systemem do dwóch przegranych), turniej zakończył się zwycięstwem drużyny „Vinersi” z Rogaszyc, miejsce drugie zajęła drużyna o nazwie „Jelenie”, a trzeci miejsce wywalczyli zawodnicy z teamu „Rzemieślnik” z Mąkoszyc.

Turniej zorganizował Samorząd Mieszkańców Mikstatu, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, oraz opiekun Orlika. Warto podkreślić tu postawę tego ostatniego, p. Tomasza Kowalczyka, który bez wytchnienia sędziował cały turniej. Następne takie wydarzenie planowane jest w Mikstacie na przyszły rok, ale to tylko plan i wszystko jeszcze może się zdarzyć.

W. Ślęzak

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This