Pożegnanie lata

Ciepłe dni powoli ustępują miejsca jesiennej aurze, nadszedł zatem czas na tradycyjnie  organizowaną imprezę pod nazwą „Pożegnanie lata”.  Pełne muzyki i poezji spotkanie dla członków Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” zostało zorganizowane 17 września w Klubie Seniora w Mikstacie.

Specjalnym gościem tego wydarzenia był uznany gitarzysta, Kuba Michalski, który przyjechał na zaproszenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mikstacie. Wyjątkowym elementem koncertu przygotowanego przez artystę były teksty Adama Mickiewicza, do których Kuba Michalski skomponował  muzykę. Dźwięki gitary przepływały swobodnie w przestrzeni klubu, tworząc niepowtarzalną atmosferę, która łączyła pokolenia i dawała uczestnikom możliwość integracji. Publiczność chętnie włączyła się do zabawy, śpiewając wraz z wykonawcą.

Tego dnia nikt z uczestników nie odszedł głodny. Podczas spotkania wszyscy zostali poczęstowani  grzaną kiełbasą oraz domowym ciastem.

Koniec lata ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Razem” w Klubie Seniora w Mikstacie to wydarzenie, które zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników            i stanowi doskonały przykład tego, jak kultura i integracja mogą iść w parze.

 

    Witold Ślęzak

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This