Mikstacki Jarmark Bożonarodzeniowy 2018 w obiektywie

Świąteczny klimat w Mikstacie

To już po raz trzeci w Mikstacie odbył się jarmark bożonarodzeniowy. I w tym roku nie zabrakło wystawców. Najwięcej było tych z ozdobami świątecznymi, ale można było też nabyć i zakosztować pysznego miodu, wędzonych ryb, a także smakowitych pierogów przygotowanych przez harcerzy. Była też świąteczna herbata z przyprawami, no i oczywiście symboliczny zimowy grzaniec. Dużym zainteresowaniem cieszyła się szopka bożonarodzeniowa zorganizowana przez stowarzyszenie „Wspólne dobro” z Biskupic Zabarycznych. gdzie można było zobaczyć żywe zwierzątka – kucyka, kozy, gęsi, indyki, kury,    a nawet króliczki.

Podobnie jak w zeszłym roku furorę robiły przejażdżki mechanicznym reniferem, wbrew pozorom nie tylko dzieci miały frajdę. Zawitał też święty Mikołaj, który wysłuchiwał życzeń dzieci co do prezentów pod choinkę.               A wszystko to było okraszone występami uczniów szkół z gminy Mikstat, oraz      z ośrodka kultury. Zwieńczeniem jarmarku był występ teatru ognia NAM-TARA, który zaprezentował widowiskowy pokaz pt. „Mikołaj w krainie ognia”. Na szczęście 2 grudnia pogoda dopisała, tak więc, co bardzo cieszy organizatorów, można śmiało powiedzieć że impreza się udała, zarówno wystawcy jak i kupujący wyszli z jarmarku zadowoleni.

W. Ślęzak

foto: k.wrobel