Dzień Kobiet w Mikstacie

To było naprawdę miłe spotkanie. Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koła nr 3 w Mikstacie po raz kolejny zorganizował spotkanie towarzyskie z okazji święta Pań.

Na początek, jak przystało na organizatorów, Zarząd Koła w osobach Pani Reginy Stasierskiej oraz Pana Bronisława Spławskiego powitał przybyłych na uroczystość gości oczywiście w przewadze pań. Do powitania włączył się Burmistrz Miasta i Gminy Mikstat pan Henryk Zieliński, który wręczył symboliczną wiązankę kwiatów dla pań na ręce swojej dawnej nauczycielki pani Marianny Kowalczyk.

Po oficjalnym otwarciu imprezy nastąpiła część artystyczna w wykonaniu młodzieży skupionej w kołach zainteresowań w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Mikstacie. Zaprezentowały się sekcje taneczne, gitarowe, teatralne oraz wokalne, bawiąc publiczność przez blisko godzinę. Po takiej uczcie duchowej panie oraz towarzyszący im panowie oddali się degustacji pyszności, jakie przygotował Zarząd Koła własnym sumptem. Przy konsumpcji nie brakowało rzecz jasna konwersacji przy kawce. Gdy wszelakie tematy dotyczące spraw bieżących zostały przez panie wyczerpane, impreza dobiegła końca.

Najważniejsze, że każdy z uczestników spotkania wychodził z upominkiem i uśmiechem na twarzy oraz z nadzieją na następne takie spotkanie, choćby bez okazji.

W. Ślęzak