Koncert Kuby Michalskiego w MGOK

       W jesienne niedzielne popołudnie MGOK w Mikstacie zaproponował mieszkańcom gminy udział w lirycznym, nastrojowym koncercie. Kuba Michalski – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista w jednej osobie, mający na koncie cztery płyty solowe -oczarował słuchaczy swoimi wykonaniami ballad Leonarda Cohena.

        Większość z nich zaśpiewał w polskiej wersji z tekstami Macieja Zembatego, znanego niegdyś doskonale legendarnego prezentera radiowej „Trójki”. W lekki i swobodny sposób Kuba Michalski snuł opowieści o Cohenie i jego piosenkach. Zaprezentował publiczności także kilka swoich kompozycji m.in bardzo dobrze wpisujący się w słotną tego dnia atmosferę utwór do tekstu Leopolda Staffa „Deszcz jesienny”.

      Wśród przepięknych ballad Cohena nie mogło zabraknąć takich  przebojów jak „Suzanne”, „Hallelujah”czy „Dance Me to the End of Love”. Dwie ostatnie pieśni widownia śpiewała wraz z wokalistą.

       Po występie można było się zaopatrzyć w płytę Kuby Michalskiego z jego dedykacją. Koncert był  niewątpliwie pięknym zwieńczeniem niedzielnego wieczoru.

                                                                                         DOŚ

 

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This