I Turniej Mieszkańców Gminy Mikstat

I TURNIEJ MIESZKAŃCÓW GMINY MIKSTAT ZA NAMI!

No i wreszcie udało się wstrzelić w pogodę, a to już połowa sukcesu! Śmiało można mówić o sukcesie, gdyż po pierwsze – na starcie zameldowały się drużyny ze wszystkich miejscowości naszej gminy, po drugie – przybyli też kibice no i … słoneczko.

Poszczególnym reprezentacjom przyszło się zmierzyć w siedmiu konkurencjach – przenoszeniu wody ( najlepsze Kaliszkowice Kal.), kręciole (najlepszy Mikstat), przeciąganiu liny (najlepsze Biskupice Zab.), biegu w workach ( najlepsze Kaliszkowice Kal.), rzucie chomątem (najlepszy Mikstat), biegu w gumowcach ( najlepszy Komorów), łowieniu ryb na sucho (najlepsze Kaliszkowice Kal.). Po zliczeniu wszystkich punktów okazało się, że Mikstat oraz Biskupice Zabaryczne mają po 36 punktów. Na szczęście regulamin przewidywał taką sytuację a rozwiązaniem, które miało wskazać lepszego były rzuty karne. Prawda, że egzekwować je mieli sołtysi ale co jeśli jednym z sołtysów była kobieta, a na nogach miała szpilki?!? I w tym momencie Przewodniczący Samorządu Mikstatu zachował się po rycersku i pozwolił, by Biskupice wystawiły swojego najlepszego strzelca.

Na nic im się to jednak zdało. Mikstat okazał się lepszy i ostatecznie zajął 3 miejsce ustępując

Komorowowi, który zajął miejsce 2 i zwycięzcy turnieju Kaliszkowicom Kaliskim. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i statuetki z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat p. Jacka Ibrona.

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż większość akcesoriów potrzebnych do przeprowadzenia turnieju udostępnił nam Ośrodek Kultury z Przygodzic a jego dyrektor p. Zenon Walczak był jednym z sędziów turnieju za co oczywiście dziękujemy. W imieniu sołtysów naszej gminy – organizatorów turnieju pragnę również podziękować nauczycielom wychowania fizycznego pp. Joli Krystek, Adrianowi Przybyłkowi i opiekunowi Orlika . p. Tomkowi Kowalczykowi a także działaczowi KS Lilia p. Jackowi Matylewiczowi.

No i koniecznie trzeba tu dodać, że nad porządkiem i bezpieczeństwem turnieju czuwali strażacy z mikstackiej jednostki. Dziękujemy! Następny turniej za rok, prawdopodobnie w Kaliszkowicach Kaliskich.

Do zobaczenia.

 

Zjęcia z imprezy:

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This