Teatr w Małym Mieście

Piętnastego września po raz kolejny w Mikstacie odbył się spektakl „Teatru Ewolucji Cienia” z Poznania,  w ramach projektu „Teatr w małym mieście” dofinansowanego  ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W założeniach realizacja spektaklu miała odbyć się na mikstackim rynku, jednak pogoda pokrzyżowała plany organizatorów. Finalnie komediowe przedstawienie pt. „Dobrze, lepiej, katastrofa” osadzone w dekadzie Gierka, obnażająca absurdy tamtych czasów odbyło się w sali widowiskowej MGOK. Widownia, choć nieliczna, bawiła się wyśmienicie, co chwilę wybuchając śmiechem. O tym, że widowisko było przygotowane i zrealizowane na najwyższym poziomie może świadczyć fakt, iż widzowie podziękowali artystom brawami na stojąco. Żałować można tylko tego, że nie odbyło się to na świeżym powietrzu i że publiczność słabo dopisała.

W. Ślęzak