Rozpoznani Nierozpoznani

Rozpoznani Nierozpoznani

Wieczór 27 września w Mikstacie był bardzo chłodny, od czasu do czasu przepadywał deszcz, dlatego organizatorzy z Miejsko –Gminnego Ośrodka Kultury w Mikstacie z niepokojem myśleli o frekwencji na spektaklu „Teatru Ewolucji Cienia” z Poznania pt. „Rozpoznani Nierozpoznani”, który miał się odbyć na mikstackim rynku w ramach projektu „Teatr w Małym Mieście”.

Na szczęście obawy organizatorów okazały się płonne. Na spektakl inspirowany rzeźbą autorstwa artystki światowej sławy, Magdaleny Abakanowicz, znajdującą się w Parku Cytadela w Poznaniu, znaną pod nazwą „Nierozpoznani”, przybyła może niezbyt liczna, bo licząca ok. 150 osób publiczność, która najwidoczniej miała już dość gnuśnienia w domu w związku z zaistniałą pandemią. Ci, którzy przybyli na Rynek, mieli okazję wraz z aktorami odbyć swoistą podróż w czasie, podróż, jaką ludzkość odbyła od niemal początków człowieczeństwa po czasy współczesne. Podróż, której motywem przewodnim była kwestia wolności i zniewolenia jednostki a nawet całych zbiorowości.

Przedstawienie pomimo chłodu na dworze spotkało się z bardzo gorącym przyjęciem. Z pewnością spektakl nie należy do „łatwych i przyjemnych”, ale skłania odbiorcę do refleksji.

W Ślęzak

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  oraz  ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This