Ogień i wycie wilków

Na mikstackim rynku zebrała się grupka osób, było już szaro, gdy raptem powietrze przeszyło wycie wilków…

   Tak rozpoczął się wieczorny spektakl ulicznego Teatru Ewolucji Cienia z Poznania pt. „Czas wilka”. Postaci na szczudłach w kostiumach wilków wkroczyły na „scenę”. W miarę upływu czasu widzów przybywało. Zaciekawieni przechodnie przystawali, by zobaczyć piękną historię walki człowieka z naturą okraszaną muzyką, tańcem, grą świateł i spektakularnym  zianiem ognia. Pokazali oni w sposób czytelny i bardzo sugestywny, jak człowiek wyrywa dzikiej naturze kawałek miejsca dla siebie na swoje domostwa. Była śmierć, którą wilcy zadali ludziom i była też śmierć, jaką ludzie zadali wilkom. Aktorzy pokazali ból po stracie najbliższych wśród obu społeczności.

   Najbardziej zaskakujący był koniec nawiązujący do mitu o powstaniu Rzymu, kiedy to skrzywdzona przez ludzi potężna wilczyca przygarnia mimo bólu dwa niemowlaki, by wykarmić je swoim mlekiem. Aktorzy zebrali burzę oklasków od niemałej już pod koniec spektaklu widowni, a trzeba dodać, że niektórzy widzowie oglądali przedstawienie ukryci w oknach swoich kamienic.

    Sobotnie spotkanie ze sztuką okazało się magiczne i przyciągnęło uwagę mikstaczan. Dlatego w przyszłym roku ośrodek kultury w Mikstacie zaprosi innych ulicznych artystów, by centrum naszego miasta znów na chwilę zamieniło się w TEATR.

 

 

                                                                                               W. Ślęzak

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This