Konkurs Piosenki Przedszkolnej 2016

XIII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

W czwartkowe popołudnie 7 kwietnia 2016 r. w sali MGOK w Mikstacie już po raz trzynasty odbył się Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej.

Organizatorzy konkursu: Publiczne Przedszkole w Mikstacie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mikstacie za główne cele postawili sobie upowszechnianie śpiewu wśród dzieci, przyzwyczajanie dzieci do kontaktów ze sceną, prezentowanie umiejętności wokalnych przedszkolaków, oswajanie dzieci z tremą oraz integrowanie środowiska przedszkolnego dzieci, rodziców i nauczycieli.

W konkursie wystąpiło dziesięciu uczestników z oddziałów przedszkolnych w Kaliszkowicach Ołobockich, Kaliszkowicach Kaliskich, Biskupicach Zabarycznych i Przedszkola w Mikstacie. Małych artystów oceniała komisja w składzie: Izabela Tomala -nauczyciel muzyki, dyrygent chóru (przewodnicząca), Marek Medyński -organista,dyrygent orkiestry, ks. Paweł Gomółka -katecheta, wikariusz parafii Mikstat.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

  • I miejsce: Jakub Wróbel z Przedszkola w Mikstacie
  • II miejsce: Kaja Sokołowska z Przedszkola w Mikstacie
  • III miejsce: Lena Wieloch z Kaliszkowic Ołobockich
  • Wyróżnienia otrzymali: Liliana Biała z Biskupic Zabarycznych, Maria Matuszak i Nikola Kałużna z Kaliszkowic Ołobockich.

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów, a rodzicom i nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dzieci.

Do zobaczenia za rok!

Elżbieta Wietecka

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This