Fotorelacja z Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka

Zarówno dzieci, jak i dorośli z radością przyjęli informację, że wreszcie można, tak jak kiedyś przed wybuchem pandemii uczestniczyć w imprezie rozrywkowej na świeżym powietrzu. Chociaż tradycyjnie organizatorzy (Urząd Miasta i Gminy oraz MGOK) ale również potencjalni uczestnicy  wydarzenia bali się załamania pogody to 28 maja może i było trochę chłodno jednak dużego deszczu nie było. Na początek rozegrano turniej piki nożnej na Orliku, gdzie rywalizowały ze sobą pięcioosobowe reprezentacje poszczególnych szkół z terenu gminy Mikstat. Ciekawostką było to, że w każdym teamie musiała być dziewczyna. Turniej zwyciężyła szkoła podstawowa z Mikstatu.

Wzorem Dni Ziem Mikstackiej odbyły się szkolne prezentacje, gdzie swoje zdolności artystyczne mogła zademonstrować młodzież z lokalnych szkół, przedszkoli, a także z MGOK. Niewątpliwą atrakcją festynu była obecność policji, która pozwalała najmłodszym wcielić się w rolę funkcjonariusza i posiedzieć w radiowozie. Nie zabrakło też strażaków, którzy dali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a także pozwolili użyć sikawek do naprowadzania strumienia wody do celu. W związku z tym, że impreza miała charakter antyalkoholowy i antynarkotykowy na stadionie sportowym znalazł się namiot profilaktyczny, w którym nie tylko można było  uzyskać różnego rodzaju porady, czy pozyskać różne materiały, ale dla pouczającej zabawy założyć alkogogle, można było też poskakać na dmuchanym zamku.

Gwiazdą wieczoru był romski zespół „Cygański Tabor”, który zarówno swoimi kolorowymi strojami, ale też piękną muzyką i śpiewem zabawiał publiczność. Festyn zwieńczyła oczywiście zabawa taneczna.

Można śmiało powiedzieć, że impreza się udała.

W. Ślęzak

Fotorelacja z Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w dniu 28.05.2022 w Mikstacie.

Więcej zdjęć na naszym facebookowym fanpage – przejdź do Facebooka

Foto: K.Wróbel

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This