Dzień Kobiet w Mikstacie

Dzień Kobiet nie mógł pozostać niezauważony przez prężnie działające Koło Rencistów, Emerytów i Inwalidów. 12 marca w MGOK  godnie uczczono święto pań oraz…. panów. Na uroczystość przybyli członkowie Koła oraz sympatycy i zaproszeni goście w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat i zastępcy Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie mł. bryg. Janusza Guzendę.

Przewodnicząca Koła p.Regina Stasierska wraz z p.Bronisławem Spławskim powitali wszystkich przybyłych a zwłaszcza nowo  przyjętych członków i zaprosili do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez MGOK w Mikstacie. I tak na deskach sceny mikstackiego domu kultury wystąpiły dwie grupy taneczne przygotowanych przez p. Marlenę Muchę, był także popis break dance’u zespołu „ 04 of the Fifty Crew”; seria scenek kabaretowych w wykonaniu uczniów gimnazjum pod kierunkiem pp.Doroty i Witolda Ślęzaków a na koniec chwila muzyki z zespołem wokalno-gitarowym, któremu akompaniował p. Mirosław Borkowski.

Nie obyło się bez kwiatów i życzeń złożonych przez pana burmistrza Henryka Zielińskiego i Komendanta Państwowej Straży Pożarnej ………… , który wygłosił również pogadankę nt. bezpieczeństwa pożarowego w gospodarstwach domowych.

Po części artystycznej przyszedł czas na upominki okolicznościowe dla pań i panów, a następnie można było się oddać innym przyjemnościom w postaci poczęstunku i symbolicznej lampki wina.

Dobrze, że są ludzie, którzy wykorzystują każdą okazję, by się spotkać, porozmawiać czy po prostu wspólnie spędzić czas. Chciałoby się krzyknąć za Horacym: „Carpe diem!”

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This