XX Dni Ziemi Mikstackiej już za nami!!!

Na szczęście deszcz, który jest zmorą organizatorów się spóźnił i z wściekłości ( na siebie) uderzył z potrojoną mocą pod koniec imprezy… Ale od początku.

W sobotę 8 czerwca odbył się rekreacyjny turniej sportowy w piłkę nożną oraz siatkową. Wystartowało łącznie 19 drużyn, z których każda liczyła sześciu zawodników plus dwóch rezerwowych. Każdy z zawodników, by zregenerować siły dostał kiełbaskę z grilla, na koniec najlepsi otrzymali medale.

Niedziela obfitowała w wydarzenia kulturalne. N początek swój dorobek artystyczny zaprezentowały przedszkola oraz szkoły z naszej gminy. Kapitalny, choć nieco kontrowersyjny koncert ze względu na dość ciężko rockowe brzmienie dała młodzieżowa grupa The Cadence.

Niestety pomimo wcześniejszych zapowiedzi nie pojawiły się na stadionie, gdzie odbywała się impreza, dmuchańce. A szkoda, bo dzieci bardzo na to czekały. I byłby jak to się mówi potocznie klops, na szczęście honor organizatorów uratowała „Bajkowa podróż dookoła świata w wykonaniu firmy „Wertini” z Nysy. Dwie duże maskotki oraz pani, która prowadziła interaktywną zabawę z dziećmi i ich rodzicami okazały się strzałem w dziesiątkę.

Niezawodnym okazał się kabaret „Masztalscy” , którego skecze od lat bawią Polaków. Panowie Jerzy Ciurlok i Aleksander Trzaska, to swoista beczka śmiechu.

Na koniec imprezy wystąpiła oczekiwana gwiazda wieczoru – Pani Teresa Werner.

Swój przepełniony ciepłem i miłością występ, przeplatany ze smakiem dowcipami, zapadł biesiadującym w pamięci. Pani Werner też zapadł, gdyż w trakcie rozdawania autografów i sprzedaży płyt rozpętała się burza – istna nawałnica. I to był już koniec imprezy.

Warto dodać, że przez cały czas trwania imprezy można było podziwiać militaria w postaci haubicy samobieżnej „Goździk” oraz armaty. Pancerniacy, którzy mieli baczenie na ów sprzęt mieli pełne ręce roboty by sprostać wymaganiom młodych ludzi zainteresowanych takim sprzętem i odpowiedzieć na zadawane przez nich pytania.

Nie zawiedli też strażacy. Dzieciaki mogły wejść do wozu strażackiego i wczuć się w rolę strażaka.

Imprezą towarzyszącą obchodom Dni Ziemi Mikstackiej była wystawa filatelistyczna w ośrodku kultury, którą tłumnie odwiedziła młodzież ucząca się w Mikstacie. Zwieńczeniem tej wystawy było stoisko czynne podczas niedzielnej imprezy w którym można było nabyć specjalnie przygotowaną na tę okazję kartę pocztową i wysłać w świat.

Dwudzieste Dni Ziemi Mikstackiej można niewątpliwie zaliczyć do udanych, a z pewnych niedociągnięć organizatorzy wyciągną wnioski by kolejne obchody były jeszcze lepsze.

W.Ś.

Zdjęcia z soboty:

 

Zdjęcia z niedzieli:

Może Ci się również spodoba

Pin It on Pinterest

Share This